KURUMSAL
SON DUYURULAR
![Eğitim Koçumuz Ayşegül Çiçekdağ YKS Tercihlerinde Danışmanlık Yapıyor](https://www.akademi.org.tr/imgs/70x55x2/aysegul-cicekdag.jpg)
Eğitim Koçumuz Ayşegül Çiçekdağ YKS Tercihlerinde Danışmanlık Yapıyor
19 Temmuz 2024![15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Kutlu Olsun](https://www.akademi.org.tr/imgs/70x55x2/demokrasi-ve-milli-irade-gunu.png)
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Kutlu Olsun
15 Temmuz 2024![Akademi Derneği Tarsus'ta Güç Kadında Çalıştayı'na Katıldı](https://www.akademi.org.tr/imgs/70x55x2/img_1337.jpg)
Akademi Derneği Tarsus'ta Güç Kadında Çalıştayı'na Katıldı
04 Temmuz 2024![Akademi Derneği, Tarsus Belediyesi'nin 2025-2029 Stratejik Plan Paydaş Çalıştayı'na Katıldı](https://www.akademi.org.tr/imgs/70x55x2/1719596212216.jpg)
Akademi Derneği, Tarsus Belediyesi'nin 2025-2029 Stratejik Plan Paydaş Çalıştayı'na Katıldı
28 Haziran 2024![Kurban Bayramınız Mübarek Olsun](https://www.akademi.org.tr/imgs/70x55x2/mubarekolsun.png)
Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
16 Haziran 2024![Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt Akademi Derneği'ne Yeniden Başkan Seçildi](https://www.akademi.org.tr/imgs/950x534x2/80415.jpg)
Akademi Derneği'ne yeniden seçilen Kurucu Başkan Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, "Yahya Kemal Beyatlı, 'Cilt cilt eserleri vardır, akademilere onlar girerler, onlar büyük şahsiyetler sayılır' sözüyle akademi kelimesine çok derin bir anlam yüklemiştir. Nitekim akademi, Türk Dil Kurumu'na göre, bilginler, yazarlar, sanatçılardan oluşan çatı kuruluşu ifade etmektedir. Buradan hareketle bizler de akademinin anlam ve önemine yakışır, her biri kendi alanında büyük başarılara imza atmış üyeleri derneğimize kazandırma gayreti içerisindeyiz" şeklinde konuştu.
Müthiş bir vizyon ile ülke çapında bir oluşum kurduklarına dikkat çeken Başkan Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, ulusal ve uluslararası düzeyde topluma fayda sağlayacak faaliyetler gerçekleştirerek bilimin gelişmesine katkıda bulunmak, lisans ve lisansüstü öğrencilerin akademik gelişimine destek vererek bilimsel faaliyetleri özendirmek, gelecek vadeden ancak maddi olanakları sınırlı olan lisans ve lisansüstü öğrencilere burs vermek, kadın istihdam ve girişimcilik düzeyinin artırılmasına yönelik çalışmalar yapmak ve bağımlılık oranının azaltılmasına katkıda bulunmak öncelikli olmak üzere birçok farklı alanda önemli projeleri birer birer hayata geçirmeye başladıklarını ifade etti.
Başkan Özbozkurt ayrıca, milli kültürün, ahlâk ve fikir hayatının geliştirilerek milli birlik ve beraberlik ruhunun güçlendirilmesi adına, görev ve sorumluluklarının bilinciyle gerçekleştirilecek bütün çalışmalarının bir disiplin içerisinde yürütüleceğini vurguladı.
Haberin tamamı için lütfen tıklayınız.