KURUMSAL
SON DUYURULAR
![Eğitim Koçumuz Ayşegül Çiçekdağ YKS Tercihlerinde Danışmanlık Yapıyor](https://www.akademi.org.tr/imgs/70x55x2/aysegul-cicekdag.jpg)
Eğitim Koçumuz Ayşegül Çiçekdağ YKS Tercihlerinde Danışmanlık Yapıyor
19 Temmuz 2024![15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Kutlu Olsun](https://www.akademi.org.tr/imgs/70x55x2/demokrasi-ve-milli-irade-gunu.png)
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Kutlu Olsun
15 Temmuz 2024![Akademi Derneği Tarsus'ta Güç Kadında Çalıştayı'na Katıldı](https://www.akademi.org.tr/imgs/70x55x2/img_1337.jpg)
Akademi Derneği Tarsus'ta Güç Kadında Çalıştayı'na Katıldı
04 Temmuz 2024![Akademi Derneği, Tarsus Belediyesi'nin 2025-2029 Stratejik Plan Paydaş Çalıştayı'na Katıldı](https://www.akademi.org.tr/imgs/70x55x2/1719596212216.jpg)
Akademi Derneği, Tarsus Belediyesi'nin 2025-2029 Stratejik Plan Paydaş Çalıştayı'na Katıldı
28 Haziran 2024![Kurban Bayramınız Mübarek Olsun](https://www.akademi.org.tr/imgs/70x55x2/mubarekolsun.png)
Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
16 Haziran 2024![Tarsus’un Ören Yerlerini Geçen Yıl 80 Bin Yerli ve Yabancı Turist Ziyaret Etti](https://www.akademi.org.tr/imgs/950x534x2/img-8399.jpg)
Mersin’in Tarsus ilçesindeki ören yerlerini geçtiğimiz 2022 yılında 79 bin 871 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
Binlerce yıldır çeşitli medeniyetlerin, kültürlerin ve dinlerin kaynaşma, birleşme ve etkilenme noktası olan Tarsus'un, günümüzde de bu önemini korumakta olduğunu belirten Müze Müdürü Doğukan Bekir Alper, farklı inanç ve kültürlerin bir arada yaşadığı, cazibe merkezi konumunu devam ettiren Tarsus'un bu çerçevede 2022 yılının kültür ve inanç turizm açısından oldukça verimli bir yıl olduğunu ve son on yılın en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşıldığını söyledi.
Müze ve bağlı birimlerini 2022 yılında 13 bin 148'i yabancı olmak üzere toplam 79. Bin 871 kişinin ziyaret ettiğini belirten Alper, giriş ücretinin 20 TL olduğu Müze ve birimlerinde ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı belirlendiğini, müze ve ören yerlerini ücret ödemeden ziyaret etme imkânı veren 60 TL ve indirimli 30 TL olan Müzekart satışı da yapıldığını kaydetti.
Akademi Derneği kıymetli üyesi Tarsus Müze Müdürü Doğukan Bekir Alper müdürümüzü tebrik ederiz. Haberin devamı için lütfen tıklayınız.