KURUMSAL
SON DUYURULAR
Eğitim Koçumuz Ayşegül Çiçekdağ YKS Tercihlerinde Danışmanlık Yapıyor
19 Temmuz 202415 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Kutlu Olsun
15 Temmuz 2024Akademi Derneği Tarsus'ta Güç Kadında Çalıştayı'na Katıldı
04 Temmuz 2024Akademi Derneği, Tarsus Belediyesi'nin 2025-2029 Stratejik Plan Paydaş Çalıştayı'na Katıldı
28 Haziran 2024Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
16 Haziran 2024Akademi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nin akademik danışmanı olarak Mersin'in kıymetli basın mensuplarına 3-5 Mayıs 2024 tarihleri arasında Tarsus Gençlik Kampı'nda "Medya Etiği ve Gazetecilik" başlıklı eğitim verdi.
Çalıştay'da Mersin Gazeteciler Cemiyeti Akademik Danışmanı ve Akademi Derneği Başkanı Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, gazetecilik ve medya alanındaki son araştırmalarını ve bilimsel raporları katılımcı gazetecilerle paylaştı. Başkan Özbozkurt, etik ve medya etiği kavramlarını detaylı bir şekilde paylaşarak basın mensuplarının karşılaştığı güncel sorunlara örnek olay analizleri ile değindi. Bununla birlikte, dijital medyanın yükselişi ve sosyal medyanın gazetecilik üzerindeki etkileri konularında da katılımcılarla bilgi paylaşımında bulundu.
Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Rüstem Kaya Tepe, yerel basının sorunlarını ve basınla ilgili yasa ve yönetmeliklerde yapılan son değişiklikleri katılımcılarla paylaşarak gelen sorulara yanıt verdi. Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı R. Kaya Tepe, etkinlik sonrasında Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt'a sunumundan dolayı teşekkür ederek, bu tür etkinlikleri periyodik olarak hayata geçireceklerini belirtip, çalışmalarında başarılar diledi.