KURUMSAL
SON DUYURULAR
![Eğitim Koçumuz Ayşegül Çiçekdağ YKS Tercihlerinde Danışmanlık Yapıyor](https://www.akademi.org.tr/imgs/70x55x2/aysegul-cicekdag.jpg)
Eğitim Koçumuz Ayşegül Çiçekdağ YKS Tercihlerinde Danışmanlık Yapıyor
19 Temmuz 2024![15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Kutlu Olsun](https://www.akademi.org.tr/imgs/70x55x2/demokrasi-ve-milli-irade-gunu.png)
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Kutlu Olsun
15 Temmuz 2024![Akademi Derneği Tarsus'ta Güç Kadında Çalıştayı'na Katıldı](https://www.akademi.org.tr/imgs/70x55x2/img_1337.jpg)
Akademi Derneği Tarsus'ta Güç Kadında Çalıştayı'na Katıldı
04 Temmuz 2024![Akademi Derneği, Tarsus Belediyesi'nin 2025-2029 Stratejik Plan Paydaş Çalıştayı'na Katıldı](https://www.akademi.org.tr/imgs/70x55x2/1719596212216.jpg)
Akademi Derneği, Tarsus Belediyesi'nin 2025-2029 Stratejik Plan Paydaş Çalıştayı'na Katıldı
28 Haziran 2024![Kurban Bayramınız Mübarek Olsun](https://www.akademi.org.tr/imgs/70x55x2/mubarekolsun.png)
Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
16 Haziran 2024![Akademi Derneği ve Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nden “10 Kasım Atatürk'ü Anma” Etkinliği](https://www.akademi.org.tr/imgs/950x534x2/hl-34324630373_1.jpg)
Akademi Derneği ve Mersin Gazeteciler Cemiyeti iş birliği ile, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda “Atatürk ve Türk Demokrasisinin İnşası ve Pekiştirilmesi” temalı konferans düzenlendi.
Akademi Derneği ile Mersin Gazeteciler Cemiyeti birlikteliğinde, "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" etkinliği kapsamında konuşmacı olan E. Tuğgeneral, E. Şam Askeri Ataşesi, E. Aselsan Yönetim Kurulu Üyesi ve Akademi Derneği Kurucularından Prof. Dr. Esat Arslan, Atatürk'ün Cumhuriyetimizi kurarken vermiş olduğu büyük mücadeleyi ve tarihin yaygın olarak bilinmeyen önemli olaylarını paylaştı.
Akademi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, bilim insanı ve Cumhuriyet Tarihçisi Dr. Ayhan Cankut, "Ebedi Önderimiz Atatürk" başlıklı sunumunda, Atatürk'ün hayatı ve liderliği gibi birçok detaya dikkat çekti.
Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe, konuşmasında, "Akademi Derneği ile iş birliği içerisinde gerçekleştirdiğimiz 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Etkinliği büyük önem arz ediyor. Bu önemli günde, "Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, özlem ve minnetle anıyoruz. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan ve bizlere tarihin bilinmeyenlerini de aktaran Prof. Dr. Esat Arslan ile Dr. Ayhan Cankut'a teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.
Akademi Derneği Başkan Yardımcısı Fatma Yeşilkuş ise konuşmasında,Atatürk'ün ölümsüzlüğe uğurlandığı günün yıldönümünde hepimize düşen en büyük görevin; "Atatürk'ü ve en büyük eseri Cumhuriyet'i anlamak, Cumhuriyet'in değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi benimsemek ve Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşımak olduğunu vurguladı.
Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinliğe Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fuat Togo, Akademi Derneği Başkanı Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt ile Akademi Derneği üyeleri, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden şube müdürleri ile okul müdürleri, Atatürkçü Düşünce Derneği Tarsus Şubesi Yönetimi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Tarsus Şubesi Yönetimi ile üniversitelerden öğrenciler katılım gösterdi.
Etkinlik sonunda ise, konuşmacılara ve etkinliğe katkı sağlayanlara çiçek takdiminde bulunuldu.