KURUMSAL
SON DUYURULAR
Eğitim Koçumuz Ayşegül Çiçekdağ YKS Tercihlerinde Danışmanlık Yapıyor
19 Temmuz 202415 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Kutlu Olsun
15 Temmuz 2024Akademi Derneği Tarsus'ta Güç Kadında Çalıştayı'na Katıldı
04 Temmuz 2024Akademi Derneği, Tarsus Belediyesi'nin 2025-2029 Stratejik Plan Paydaş Çalıştayı'na Katıldı
28 Haziran 2024Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
16 Haziran 2024Yahya Kemal Beyatlı’nın akademi kelimesine atfettiği “Cilt cilt eserleri vardır, akademilere onlar girerler, onlar büyük şahsiyetler sayılır” sözünden hareketle; bilginler, yazarlar, sanatçılar ve iş insanlarının aynı çatı altında buluşması niyetiyle Akademi Derneği’ni kurmuş bulunuyoruz.
Akademi Derneği, üyelerinin bilimsel, meslekî, sosyal ve kültürel yaşantılarına katkıda bulunmak, bilimsel faaliyetlerine destek vermek suretiyle ilgili kuruluş ve derneklerle iş birliği sağlamak, ulusal ve uluslararası düzeyde topluma fayda sağlayacak faaliyetler gerçekleştirerek bilimin gelişmesine katkıda bulunmak, farklı ülke ve bölgelerden benzer alanları çalışan bilim insanlarını ortak paydada buluşturmak, lisans ve lisansüstü öğrencilerin akademik gelişimine destek vererek bilimsel faaliyetleri özendirmek amacıyla kurulmuştur.
Bu bağlamda Akademi Derneği olarak, milli kültürün, ahlâk ve fikir hayatının geliştirilerek milli birlik ve beraberlik ruhunun güçlendirilmesi noktasında görev ve sorumluluklarımızın bilinciyle gerçekleştireceğimiz bütün çalışmaları bir disiplin içerisinde yürüteceğimizi kamuoyuna saygıyla sunarız.